Rod end GE GEH80-ES-2RS-SKF
Part number : GEH80-ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GEH80-ES-2RS-SKF SKF has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 130 mm and a thickness of 75 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    75  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    3579  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    490  KN
  • STATIC LOAD
    2450  KN
  • STANDARD
    No standard
Description