Rod end GE GEH20ES-2RS
Part number : GEH20ES-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GEH20ES-2RS Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 25 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - LM67048-LM67010 GEN
TAPERED ROLLER BEARING LM67048-LM67010
Rod end SSR - SSR018 GEN
ROD END SSR SSR018
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-20-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-20-20
TECHNICAL DATA
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    150  G
  • LUBRICATION
    with
Description