Rod end GE GE80-DO-2RS-INA
Part number : GE80-DO-2RS-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE80-DO-2RS-INA INA has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 120 mm and a thickness of 55 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE80-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE80-ES-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    55  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    2262  G
  • LUBRICATION
    without
  • DYNAMIC LOAD
    402  KN
  • STATIC LOAD
    2010  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description