Rod end GE GE70-ES-2RS-SKF
Part number : GE70-ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE70-ES-2RS-SKF SKF has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 106 mm and a thickness of 49 mm.
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end GE - GE70-ES-2RS-DUNLOP DUNLOP
Waterproof
ROD END GE GE70-ES-2RS-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    106  MM
  • WEIGHT
    1530  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description