Rod end GE GE70-DO-2RS-INA
Part number : GE70-DO-2RS-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE70-DO-2RS-INA INA has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 105 mm and a thickness of 49 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    49  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1550  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    313  KN
  • STATIC LOAD
    1560  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description