Rod end GE GE45-FO-2RS-INA
Part number : GE45-FO-2RS-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE45-FO-2RS-INA INA has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 43 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end GE - GE45-FO-2RS-DURBAL DURBAL
Waterproof
ROD END GE GE45-FO-2RS-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    43  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    670  G
  • LUBRICATION
    without
  • DYNAMIC LOAD
    15.7  KN
  • STATIC LOAD
    78.5  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description