Rod end GE GE45-FO-2RS-E-INA
Part number : GE45-FO-2RS-E-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE45-FO-2RS-E-INA INA has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 28 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    680  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    138  KN
  • STATIC LOAD
    627  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description