Rod end GE GE160-ES-2RS
Part number : GE160-ES-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE160-ES-2RS Generic has an inside diameter of 160 mm, an outside diameter of 230 mm and a thickness of 80 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    160  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    230  MM
  • THICKNESS
    80  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    13733  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description