Rod end GE GE10-PW-ZEN
Part number : GE10-PW-ZEN
ZEN
Description
The Rod End Ge known as GE10-PW-ZEN ZEN has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 22 mm and a thickness of 14 mm.
  13 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-16X30X4.5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-16X30X4.5-NBR
Oil filled plain bronze bush - AF121820 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AF121820
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    25  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description