Needle roller bearing NKXR15-INA
Part number : NKXR15-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as NKXR15-INA INA, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 13 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - 648-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER 648-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    42  G
  • PACKAGING
    1
Description