Drawn cup needle roller bearing RPNA30-47-INA
Part number : RPNA30-47-INA
INA
Description
The Drawn Cup Needle Roller Bearing, known as RPNA30-47-INA INA, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RS
Rotary shaft seal - OAS-25X35X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X35X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    131  G
  • PACKAGING
    1
Description