Needle roller and cage assemblies K45X53X20-B-2-4-INA
Part number : K45X53X20-B-2-4-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K45X53X20-B-2-4-INA INA, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 53 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-38X62X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-38X62X10-FPM
Tapered roller bearing - 02872-02820-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 02872-02820-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    53  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    62  G
Description