Needle roller and cage assemblies K14X18X15S-NTN
Part number : K14X18X15S-NTN
NTN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K14X18X15S-NTN NTN, has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 18 mm and a thickness of 15 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-7-INOX GEN
BALL BA-7-INOX
7 7
Rotary shaft seal - OAS-26X42X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-26X42X7-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description