Needle roller and cage assemblies K14X17X10
Part number : K14X17X10
GEN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K14X17X10 Generic, has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 17 mm and a thickness of 10 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-12X18X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-12X18X4-NBR
Bearing inner race - IR14-17-17-SKF SKF
BEARING INNER RACE IR14-17-17-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    17  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description