Bearing inner race IR80-90-30
Part number : IR80-90-30
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR80-90-30 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 90 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Bearing inner race - IR80X90X35 GEN
BEARING INNER RACE IR80X90X35
V-Belt Wrapped - Z21.75 GEN
V-BELT WRAPPED Z21.75
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    305  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description