Bearing inner race IR45-50-40
Part number : IR45-50-40
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR45-50-40 Generic has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS4565 GEN
THRUST WASHER AS4565
Deep groove ball bearing - PC50900040CS-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING PC50900040CS-PFI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    114  G
  • PACKAGING
    1
Compatibilities
  • CITROEN
    TRACTION 15/6
Description