Bearing inner race IR130X145X35
Part number : IR130-145-35
GEN
Description
The Bearing Inner Race known by the reference IR130X145X35 Generic has an inside diameter of 130 mm, an outside diameter of 145 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-145X175X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-145X175X15-NBR
Bearing inner race - LRTZ556326-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRTZ556326-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    130  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    IR
  • WEIGHT
    927  G
  • PACKAGING
    1
Description