Replacement insert GYE60-KRR-B-INA
Part number : GYE60-KRR-B-INA
INA
Description
The GYE60-KRR-B-INA INA Replacement Insert measures 60 mm inside diameter, 110 mm outside diameter and 65.1 mm in thickness. It is made of .
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 3307-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 3307-2RS
Lock nut - KM07 GEN
LOCK NUT KM07
Replacement insert - GSH50-XL-2RSR-B-INA INA
Waterproof
REPLACEMENT INSERT GSH50-XL-2RSR-B-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    65.1  MM
  • WEIGHT
    1448  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description