Replacement insert 1017-16G-RHP
Part number : 1017-16G-RHP
RHP
Description
The 1017-16G-RHP RHP Replacement Insert measures 16 mm inside diameter, 40 mm outside diameter and 27.38 mm in thickness. It is made of .
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - 1020-20G-RHP RHP
REPLACEMENT INSERT 1020-20G-RHP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    27.38  MM
  • WEIGHT
    92  G
  • PACKAGING
    2
  • STANDARD
    No standard
Description