Deep groove ball bearing 6203-2RS-16
Part number : 6203-2RS-16
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6203-2RS-16 from the brand Generic, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 12 mm.