Thrust washer AS-160200
Part number : AS-160200
GEN
Description
The AS-160200 Generic Thrust Washer measures 160 mm inside diameter, 200 mm outside diameter and 1 mm in thickness.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Axial needle roller - AXK160200 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK160200
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    160  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    200  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    85  G
  • PACKAGING
    1
Description