Oil filled plain bronze bush BNZ6-12-15
Part number : BNZ6-12-15
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ6-12-15 Generic has an inside diameter of 6 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1216-2RS GEN
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1216-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ6-12-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ6-12-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description