Oil filled plain bronze bush BNZ40-50-20
Part number : BNZ40-50-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ40-50-20 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 50 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  32 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X110X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X110X10-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-110 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-110
4 4
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    95  G
Description