Oil filled plain bronze bush BNZ30.10-38-20
Part number : BNZ30.10-38-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ30.10-38-20 Generic has an inside diameter of 30.1 mm, an outside diameter of 38 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-56X70X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-56X70X8-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-38-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-38-30
  • INSIDE DIAMETER
    30.1  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    55  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description