Oil filled plain bronze bush BNZ20-24-27
Part number : BNZ20-24-27
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ20-24-27 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 24 mm and a length of 27 mm. It is manufactured in .
  31 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-ZZ
Oil filled plain bronze bush - BNZ17-21-32 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ17-21-32
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    27  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    24  G
  • PACKAGING
    1
Description