Oil filled plain bronze bush BNZ17-25-30
Part number : BNZ17-25-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ17-25-30 Generic has an inside diameter of 17 mm, an outside diameter of 25 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  12 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ17-25-17 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ17-25-17
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • WEIGHT
    51  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description