Oil filled plain bronze bush BNZ10-16-15
Part number : BNZ10-16-15
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ10-16-15 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 15 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61800-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61800-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-16-20-3-10 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-16-20-3-10
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    14  G
Description