Oil filled plain bronze bush BMG36-42-45
Part number : BMG36-42-45
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG36-42-45 Generic has an inside diameter of 36 mm, an outside diameter of 42 mm and a length of 45 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-34.65X1.78-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-34.65X1.78-NBR90
Oil filled plain bronze bush - BNZ35-40-35 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ35-40-35
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • TYPE
    BMG
  • WEIGHT
    180  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description