Oil filled plain bronze bush BMF28-32-45
Part number : BMF28-32-45
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMF28-32-45 Generic has an inside diameter of 28 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 45 mm. It is manufactured in .
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ28-32-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ28-32-30
Rotary shaft seal - OAS-20X30X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X30X10-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • TYPE
    BMF
  • WEIGHT
    53  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description