Raw edge cogged v-belt XPA1500-OPTIBELT
Part number : XPA1500-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The XPA1500-OPTIBELT belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand OPTIBELT, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 1455 mm internal length, a 1518 mm external length, and a 1500 mm primitive length.