Raw edge cogged v-belt XPA1120-OPTIBELT
Part number : XPA1120-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The XPA1120-OPTIBELT belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand OPTIBELT, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 1075 mm internal length, a 1138 mm external length, and a 1120 mm primitive length.