Rod end SI SIL20-ES-SKF
Part number : SIL20-ES-SKF
SKF
Description
The Rod End Si known as SIL20-ES-SKF SKF has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 54 mm and a thickness of 16 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TAC - TAC220 GEN
ROD END TAC TAC220
Rotary shaft seal - DC-50X80X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DC-50X80X13-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    54  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    379  G
  • PACKAGING
    1
Description